Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 14:28
 
DURSUN’dan 19 Mayıs Mesajı
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir DURSUN 19 Mayıs Mesajı Yayınladı
EREĞLİ Haberi
DURSUN’dan 19 Mayıs Mesajı

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Dursun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünü kutladıklarını, bugünün, yüce Türk milletinin tarihinde, millet egemenliğinin temellerinin atıldığı özel bir gün olduğunu söyledi. 
İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, mesajında şunları dile getirdi;
“19 Mayıs 1919 tarihi ve sonrasında kazanılan Kurtuluş Savaşı, yeryüzünün tüm mazlum uluslarına, bağımsızlık mücadelelerine cesaret edebilmeleri için örnek olan; yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatan esaret altındaki nice milletlere örnek olan bir bağımsızlık mücadelesidir. Cumhuriyetimiz gençlerimize emanet edilmiştir. Bağımsızlığına düşkün aziz Türk milletinin genç evlatları geçmişte olduğu gibi azim ve kararlılık içinde olmaya devam edeceklerdir. Türkiye’nin yarınları, güçlü Türkiye hedefi, 2023 hedefleri için en büyük umudumuz, gururumuz gençlerimizdir. Gençlerimiz dünü, bugünü ve geleceği en iyi şekilde yorumlayacak. Her türlü düşmana dün olduğu gibi gelecekte de galip geleceklerdir. Bu düşüncelerle büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm hemşerilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Kaynak: Editör: Kemal ÖZGENÇ
Etiketler: DURSUN’dan, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı